Festival Setkání / Stretnutie 2016 off-program

Keďže som svoj výlet do Zlína nejak moc vopred neriešil, moja účasť na divadelných predstaveniach bola nechaná náhode.

Podľa toho u mňa vypadal i priebeh festivalu. Prevažne v znamení sedkania a záhradníčenia na “záhradke” za divadlom, ak sa tak “Dílenský” vonkajší stánok dá nazvať. Človek zas ale zažije off-program aktivity z prvej ruky.

V sobotu prišlo i na divadlo a to predstavenie SND Labyrinty a raje Jána Amosa. Výborné scény, z ktorých mi pár krát chodili zimomriavky po tele, ale celkom náročné na moje momentálne rozpoloženie. Tentokrát som neodchádzal tak “unesený” ako z ich vlaňajšieho festivalového predstavenia.

Na koncert Monikino Kino som foťák nebral, bol som zvedavý ako ich skladby budú znieť naživo bez toho, aby som pobehoval a riešil miesto zvuku svetlo. Popri sledovaní textov som si všimol, že mi niekoľkokrát prebehla hlavou myšlienka “zvláštna dvojka”.

Pridávam tiež pár záberov z koncertu Fresh Minute, ktorý tiež vnímam ako off-program, i keď to tak asi oficiálne nebolo.

Naviac, za pár záberov vďačím Márovi, ktorý si v určitých momentoch skúšal môj foťák. Detail jedného popisku je na jednej z mojich fotiek z jeho výstavy.